Znalosť vína môže byť radosťou po celý život človeka“ 
(Ernest Hemingway)

O nás a vínnom klube

Vám ochotne poradí pri výbere toho správneho vína pre každú príležitosť.

Neustále hľadáme a nadväzujeme nové partnerstvá.

Potrebujete na nás kontakt? Tu ste na správnom mieste.

O nás

Vitajte vo Vínnom klube
klube, ktorý vznikol z čírej vášne k vínu a jeho úlohou je prepojiť ľudí rovnako cítiacich. Vínny klub tak spája kvalitných producentov vína, ktorí svoju prácu milujú, someliérov s vášňou a neposlednom rade spotrebiteľov s podobnými emóciami alebo chuťou dozvedieť sa viac.

Vo Vínnom klube kladieme dôraz na osobný prístup a preto súčasťou každého členstva je možnosť konzultácie s osobným someliérom. Klub tak nie je len predajnou platformou, ale v prvom rade miesto, kde sa milovníci vína môžu stretnúť, komunikovať a prípadne naučiť viac rozumieť vínu.

Dôraz kladieme taktiež na objavovanie samotného vína a nových vinárstiev, či už formou prezentácie producentov vína, alebo vinárskych udalosti. Uvedomujeme si, že na Slovensku máme množstvo úžasných kvalitných väčších, ale aj menších vinárstiev, ktoré stoja za objavenie a docenenie a to určite viac, ako kedykoľvek predtým.

 

V porovnaní so zahraničím máme žalostne nízku spotrebu domácich vín v rámci našej celkovej spotreby vína a práve toto je miesto, kde sa snažíme túto nelichotivú štatistiku pozitívne ovplyvniť, miesto, kde môžeme nové vína odkryť a zamilovať si ich.

Drvivá väčšina prezentovaných vín tak bude pochádzať od skvelých slovenských producentov, ktorí sú, nebojím sa tvrdiť, častokrát svetovej kvality a zahraničné vína budú prevažne k dispozícii len v špecifických situáciách (napr. v rámci konkrétneho členského balíčka vín z dôvodu komparácie výrobného prístupu k jednotlivým odrodám alebo rozdielnemu podnebiu, alebo z dôvodu, že zahraničné víno obsahuje zaujímavý príbeh).

– Váš Vínny klub

Otvorte svoje zmysly a srdce a pustite sa spolu s nami do spoločného objavovania 🙂

Body
  • Získajte body za nákup. Získajte 1 bodov za každé 1.00 vynaložené
  • image
    Použiť body pri platbe

    Spôsob prepočtu: 1.00 = 100 bodov

  • Konvertovať body na kupón

    Spôsob prepočtu: 1.00 = 100 bodov

Body Body