Náš somelier

O mne

Somelierom je vo všeobecnosti osoba zodpovedná za výber, skladovanie a degustácie vína v reštauračných a im podobných zariadeniach, pričom jednou z úloh someliera je byť k dispozícii zákazníkovi a vedieť mu kvalifikovane poradiť pri výbere toho najvhodnejšieho vína podľa jeho preferencií. Napriek tomu, že Vínny klub sa nachádza v online priestore, na osobnom vzťahu s členmi klubu nám záleží a preto sme vždy pripravení poradiť vo výbere toho najvhodnejšieho vína podľa gusta konkrétneho člena klubu. Vo Vínnom klube plní túto úlohu aj zakladateľ klubu a somelier Libor Kovařík.

“V uplynulých rokoch som mal možnosť objaviť množstvo skvelých vín, z ktorých mi najviac prirástli k srdcu práve tie slovenské, a to až takým spôsobom, že sa víno stalo mojou obrovskou vášňou a neodmysliteľnou súčasťou môjho života.

Dlhé roky som tak strávil rozvíjaním toho, čo ma baví a moju rozsiahlu právnickú knižnicu som tak rozšíril o množstvo publikácii s témami viniča hroznorodého, procesu výroby vína a histórie vinárstiev a zároveň som sa stal hltačom všemožných podcastov o víne. Napriek tomu som však presvedčený, že podstatnejšiu časť prípravy someliera tvorí prax a preto sa súčasťou mojej každodennej rutiny stali pravidelné návštevy otvorených pivníc a degustačných akcií a samozrejme pravidelná degustácia mnohých vzoriek vína. Svoju edukačnú činnosť som podporil aj viacerými somelierskymi kurzami Vinařského institutu, ako aj profesionalnym somelierskym kurzom Asociácie somelierov Slovenskej republiky.

Zlomok predegustovaných vín je obsiahnutých aj na mojom voľnočasovom kanále na instagrame s názvom idea_k_vinu, na ktorom sa snažím držať výroku z úst Alfonsa Aragonského ,,Staré drevo na spálenie, stará kniha na čítanie, staré víno na pitie, starý priateľ k rozprávaniu“. Budem rád, ak mi umožníte pomôcť Vám v objavovaní nových vín, prostredníctvom ktorých, verím, si osvojíte rovnakú vášeň pre víno, ako tomu bolo v mojom prípade.”

Kontaktný formulár

Body
  • Získajte body za nákup. Získajte 1 bodov za každé 1.00 vynaložené
  • image
    Použiť body pri platbe

    Spôsob prepočtu: 1.00 = 100 bodov

  • Konvertovať body na kupón

    Spôsob prepočtu: 1.00 = 100 bodov

Body Body